Sayfalar

14 Ağustos 2015 Cuma

Bıraktığın Yerde Bekler Mi Aşk? / Ophelia London (Yorum)
   Nemesis Kitap'ın yeni çıkardığı Bıraktığın Yerde Bekler Mi Aşk? keyifle okunası bir kitap oldu benim için. Özellikle bu sıcak günlerde aklımı bir türlü okuduklarıma veremiyordum ve kendime beni bu durumdan çıkaracak kitap arayışına girmiştim. Eh tam da aradığımı bulmuş oldum. Çok ta kolay okunan tatlı bir hikayesi vardı. Kapakta çok güzel olmuş hakkını yememek gerek. Özellikle kalitesine bayıldım.

   Konusuna gelecek olursak, Tess okuduğu lisede hem müzik öğretmeni hem de koro başkanıdır. 15 yaşında ki terk edilişinin ardından erkeklere olan güveni pek yoktur ve bu sebeple çok seçicidir. En iyi arkadaşı olan Mac'in de Tess için bütün çabaları sonuçsuz kalır. Çünkü o hayallerinde ki erkeği bekler.

   Jack, boşanmasının ardından beş yıl geçmiş olmasına rağmen kızı için hala mücadele veren, yakışıklı, dayanılmaz bir gülüşe sahip, karizmatik ve Tess'i 15 yaşında terk eden kişidir. Talih bu ya Tass'in öğretmenlik yaptığı okulda yeni futbol koçu olmuştur.

   Okulun yeni dönem için yaşadığı bütçe sıkıntısından dolayı müdür iki dersten birini (koro yada futbol) kapatmak zorunda kalır ama bunu seçerken öğretmenlere bir teklifte bulunur. Jack'in koçluk yaptığı takım altı maçtan dördünü, Tess'in korosu ise birinci gelmelidir. Kim bunu başaramazsa dersi iptal edilecek. Jack ve Tess'in sorumluluklarını yerine getirebilmeleri için bu yarışı kazanmaya ihtiyaçları var. Ama bence Jack'in yükü daha ağır. Çünkü kırdığı kalbi tamir de etmesi gerek :))

Savaşta ve aşkta her şey mubahtır diyen ikilimiz ellerinden gelen her şeyi yapar. Hatta kendilerine taraf çekmek amaçlı olayı gazeteye bile taşırlar.

En başta da belirttiğim gibi okunası çok keyifli bir kitap. Sürekli bir çekişme ve aşkın bu çekişmeye kattığı okunası hikaye.. Unutmayın, okuduğunuzdan keyif almak istiyorsanız Bıraktığın Yerde Bekler Mi Aşk tam size göre :))


...''Mükemmel erkeği bekleyip duruyorsun,'' dedi Mac onun koluna dokunarak, ''ama öyle bir erkek yok tatlım.''


1 yorum:

  1. Hey mimlendin! Yaparsan çok sevinirim. *.*
    http://fusyamsidusunceler.blogspot.com.tr/2015/08/kitap-tag.html

    YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...