Sayfalar

30 Mayıs 2014 Cuma

Kızıl Damla / Jeaniene Frost (Yorumum)


Orjinal adı           : First Drop of Crimson (Night Hunterss World #1)
Goodreads puanı : 4.16
Kitap temin          : Okuoku


''Eğer ölmek buysa herkese tavsiyemdir.'' Evet Denise, Spade'nin kollarında ona aşık olduğunu kabul ettiği anlarda bu sözcükler belirdi zihninde. Ahh ne kadar da doğruydu aşkını kabullenmiş Denise için. Ya Spade... Denise için yaptıkları asla paha biçilemezdi.

Denise kocasının ölümüyle bütün ölmeyenler ve doğa üstü yaratıklarla iletişimini kesmişti. Hatta en yakın arakadaşı Cat de buna dahildi. Fakat bir gün bir iblis kapısını olmadık bir biçimde çalınca her şey değişti.
Seneler önce Denise'nin bir iblisi kandıran akrabasını bulmak artık iblisin zoruyla da olsa Denise işiydi ama bunu tek başına asla yapamazdı ve tek yardım alabileceği kişinin Cat olduğunuz düşünüyordu. Ama Cat ile iletişimini kesmiş, ona nasıl ulaşacağını bile bilmiyordu. Telefon defterini karıştırken Spade'nin numarasını buldu ve hemen onu aradı. Tabii Spade, Denise'in aramasını en az onun kadar şaşkınlıkla karşıladı ve bu işe Cat karıştırmamayı, eğer hallledebileceği bir şeyse kendi halletmeyi önerdi. Tabii bu düşüncesinin altında Denise olan hisleri vardı. Denise ilk önce ne kadar da bu fikre soğuk baksa da Spade'nin teklifini kabul etti ve tabiri caiz ise bir takım olarak iblisin peşine birlikte düştüler. Ama zaman geçerken birbirlerini koruma içgüdüleri daha da arttı. Bunun akabini birbirlerine duydukları arzu ve şehvet kovaladı. Her ikisi de kendilerini dizginlemekte zaman geçtikçe daha çok zorlanıyordu ve bu zinciri ilk Spade kırdı.

Ama önlerinde zamanla yarışmaları gereken bir gerçek vardı. Eğer iblisi bulamazlarsa Denise'in ailesi ölecek ve Denise zamanla bir iblise dönüşecekti. Hatta bu dönüşüm kendini göstermeye başlamıştı.

Bakalım Spade kendi türünü bile yok etmeyi düşünecek kadar sevdiği kadını koruyabilecek mi, yoksa her şey için çok mu geç kalacak?

Peki ya Denise sevdiği adamın kendisi için canını tehlikeye atmasına göz yumabilecek mi?

Ehh bunlarıda siz okuyunca öğreneceksiniz. İşin o kısmı size kalmış :D

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...